Opublikowano Dodaj komentarz

Typy sylwetki

Aby stworzyć idealną, dopasowaną do nas stylizację musimy zacząć od podstaw, czyli od określenia typu naszej sylwetki. Gdy odkryjemy zalety i wady swojego ciała łatwiej będzie je skorygować ubraniami o odpowiednim fasonie oraz ciekawymi dodatkami podkreślającymi naszą urodę. Możemy wyróżnić 7 podstawowych typów sylwetki. W tym wpisie omówię każdy z nich.

Sylwetka X

Nazywana również klepsydrą. Sylwetka ta jest idealnie proporcjonalna. Ma widoczne wcięcie w talii, a ramiona i biodra mają ten sam obwód. Charakteryzują ją też pełniejsze biodra i biust. Kobiety z taką sylwetką powinny się skupić na podkreśleniu talii np. za pomocą paska.

 Sylwetka H

Twoje ramiona i biodra równoważą się, mają ten sam obwód. Atutem tej sylwetki są zdecydowanie długie, szczupłe nogi. Jedyną wadą jest brak widocznego wcięcia w talii. W tej sytuacji staramy się optycznie powiększyć wcięcie za pomocą paska czy też taliowanych ubrań.

Sylwetka Y

Nazywana również lizakiem. Ramiona są szersze od bioder czego skutkiem jest pełniejszy biust. W tym typie sylwetki ważne jest podkreślenie wąskich bioder. Wybieraj małe kolczyki i długie wisiory, aby nie kierować uwagi w stronę ramion. Unikaj dekoltu typu łódka, o wiele lepsza będzie dla ciebie V. Dobrym rozwiązeniem będą tu również bluzki z baskinką, które optycznie powiększą biodra.

Sylwetka T

Od sylwetki typu Y różni się jedynie mniejszym biustem. Tutaj również należy skupić się na optycznym powiększeniu bioder. W tym celu możesz wykorzystać także spodnie cygaretki długości 7/8 (kliknij tutaj!).

Sylwetka I

Nazywana również kolumną. Charakterystyczny jest tutaj wysoki wzrost, mały biust, wąskie ramiona i biodra. Powinnaś skupić się na tym, aby dążyć do X, dodając objętości ramionom i biodrom. Pamiętaj, aby podkreślać swoją talię! Jest to jeden z najtrudniejszych do okiełznania typów sylwetki, ale nie przejmuj się, bo z pomocą odpowiednich ubrań i dodatków możesz wyczarować z niej praktycznie każdy inny typ.

Sylwetka A

Nazywana również gruszką. Cechują ją wąskie ramiona, widoczne wcięcie w talii oraz szerokie biodra. Staraj się zwiększyć objętość ramion. Wybieraj przykuwające wzrok kolczyki i naszyjniki, ozdobne rękawy i marynarki (pamiętaj, aby sięgały najwyżej do kości biodrowej. Inaczej osiągniesz zupełnie odwrotny efekt – powiększysz biodra).

Sylwetka O

Nazywana również jabłkiem. Twoja sylwetka jest okrągła. Szerokie biodra i ramiona, pełny biust,większy obwód w talii. Powinnaś optycznie zwiększyć wcięcie w talii. Zakładaj buty na słupku, unikaj szpilek. Twoja sylwetka lubi duże torby i przyciągającą wzrok biżuterię.